הבדלים בין גרסאות בדף "אפימרידים"

מתוך אסטרופדיה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 1: שורה 1:
'''אפימרידים''' (באנגלית: '''Ephemerides''' וביחיד '''Ephemeris''') היט טבלה המציינת [[קורדינאטות שמיימיות|מיקום]] של גוף או גופים שמיימים על פני [[כיפת השמיים]]. מקור המילה מיוונית ופרושה "יומי".
+
'''אפימרידים''' (באנגלית: '''Ephemerides''' וביחיד '''Ephemeris''') היא טבלה המציינת [[קורדינאטות שמיימיות|מיקום]] של גוף או גופים שמיימים על פני [[כיפת השמיים]]. מקור המילה מיוונית ופרושה "יומי". בפרשנות רחבה יותר אפימרידים מתיחחסים גם לתופעות אסטרונומיות כגון התקבצויות (ראו: [[יחסים גאוצנטריים]], [[התכסויות כוכבים בירח]], [[התכסויות הדדיות של כוכבי לכת]], [[ירחי צדק - תצפית בהתכסויות, ליקויים, תופעות הדדיות ומיקום]], [[ליקוי חמה]], [[ליקוי ירח]], [[טרנזיט]] ועוד).
  
 
  בעריכה
 
  בעריכה

גרסה מ־10:52, 4 במרץ 2009

אפימרידים (באנגלית: Ephemerides וביחיד Ephemeris) היא טבלה המציינת מיקום של גוף או גופים שמיימים על פני כיפת השמיים. מקור המילה מיוונית ופרושה "יומי". בפרשנות רחבה יותר אפימרידים מתיחחסים גם לתופעות אסטרונומיות כגון התקבצויות (ראו: יחסים גאוצנטריים, התכסויות כוכבים בירח, התכסויות הדדיות של כוכבי לכת, ירחי צדק - תצפית בהתכסויות, ליקויים, תופעות הדדיות ומיקום, ליקוי חמה, ליקוי ירח, טרנזיט ועוד).

בעריכה

אפימרידים וזמן

אפימרידים של גופים במערכת השמש

מקורות לאפימרידים

חישוב אפימרידים

אפימרידים של גופים מחוץ למערכת השמש

ראו גם

הרצאות וידאו

קישורים חיצוניים

ספרות מקצועית