המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת תל-אביב

מתוך אסטרופדיה
גרסה מ־10:53, 14 בינואר 2009 מאת Eran (שיחה | תרומות) (דף חדש: המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א (באנגלית: Tel-Aviv University Astronomy Club או בקיצור TAU AstroClub) הינו ארגון שמטרתו...)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א (באנגלית: Tel-Aviv University Astronomy Club או בקיצור TAU AstroClub) הינו ארגון שמטרתו לחשוף את הציבור הרחב לאסטרופיזיקה ומדע בכלל.

בעריכה

הקדמה

המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת תל אביב מאורגן בהתנדבות על ידי סטודנטים לתארים מתקדמים של החוג לאסטרונומיה ואסטרופיזיקה והחוג לגיאופיזיקה ומדעים פלנטריים של אוניברסיטת תל אביב,למען הקהילה. המועדון מקיים פעילויות שמטרתן לחשוף את הציבור לנושאים עדכניים באסטרופיזיקה, אסטרונומיה וחקר החלל, ולהפוך את אלה, ואת הפיזיקה והמדעים בכלל, נגישים יותר. כל פעילויות המועדון פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום, ואינן דורשות ידע מוקדם.

המועדון האסטרונומי פועל משנת 1999. פעילויות המועדון מתקיימות מדי שבועיים – שלושה, וכוללת הרצאות בנושאים עדכניים באסטרופיזיקה, הניתנות על ידי החוקרים הטובים בתחומם, ותצפיות מודרכות בעצמים שמימיים שונים בעזרת טלסקופ של מעבדה בפיזיקה ג' של בית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה ע"ש ריימונד ובברלי סאקלר . המועדון האסטרונומי מחזיק אתר אינטרנט פעיל, הכולל תוכנית עדכנית של הפעילויות הקרובות, ואירועי אסטרונומיה. ההרצאות מצולמות בוידאו, וניתנות לצפיה באתר. כתובת אתר האינטרנט שלנו: http://astroclub.tau.ac.il/

למועדון האסטרונומי רשימת תפוצה בדואר אלקטרוני (mailing list) שאליה ניתן להצטרף דרך אתר האינטרנט של המועדון. למנויים על רשימת התפוצה נשלחים עדכונים על פעילויות המועדון, ועל אירועי אסטרונומיה מענינים.

המועדון האסטרונומי נתמך על ידי בית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה ע"ש ריימונד ובברלי סאקלר של אוניברסיטת תל אביב, מצפה הכוכבים ע"ש וייז, והחוג לגיאופיזיקה ומדעים פלנטריים . שידור הוידאו מתאפשר בסיוע צוות הוידאו של מרכז החישובים .

היסטוריה

קצת חלש - דורש עבודה

הרעיון להקים את המועדון האסטרונומי נולד אצל אבישי גל-ים (היום במכון וויצמן למדע). בחודש ספטמבר 1999 הציע גל-ים לערן אופק להתחיל לערוך תצפיות באמצעות טלסקופ של מעבדה ג' לקהל הסטודנטים. לאחר מספר מפגשים הסתבר שההתעננינות בקרב הציבור הרחב לתצפיות הנ"ל היתה גבוהה במיוחד והשניים החלו להפיץ את דבר מפגשי המועדון בקרב הציבור.

בשנת 2001 החליטו גל-ים ואופק, יחד עם קרן שרון שהצרפה כפעילה לקבוצה להרחיב את פעילות המועדון באמצעות הרצאות לקהל הרחב. בהרצאות הראשונות נכחו כ-60 עד 100 איש.

בשנת 2003 הצטרף יפתח ליפקין לצוות המועדון...אירועים רבי משתתפים שאורגנו ע"י המועדון האסטרונומי

אתר האינטרנט של המועדון האסטרונומי