עזרה

מתוך אסטרופדיה
גרסה מ־19:47, 1 בדצמבר 2009 מאת Eran (שיחה | תרומות) (דף חדש: עזרה לשימוש באסטרופדיה ==תוכן== האסטרופדיה מכילה מאמרים במגוון נושאים בנושאי אסטרופיסיקה, אסטרונומי...)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עזרה לשימוש באסטרופדיה

תוכן

האסטרופדיה מכילה מאמרים במגוון נושאים בנושאי אסטרופיסיקה, אסטרונומיה, חקר החלל, מתמטיקה שימושית ופיסיקה. תכני האסטרופדיה מתפתחים כל העת, ניתן להתעדכן אודות מאמרים חדשים שנוספו לאסטרופדיה בעמוד הראשי של האסטרופדיה.

חיפוש

ניתן לחפש מאמרים, נושאים והגדרות באסטרופדיה במספר דרכים.

  1. באמצעות תיבת החיפוש המופיעה בסרגל הכלים מצד ימין מתחת לתפריט הניווט. ניתן לחפש שם מאמר, מושג או נושא. מאחר ורבים מהמונחים המופיעים באסטרופדיה הם מילים שתורגמו מאנגלית, אזי ניתן לחפש גם "שיבושים" (בכתיב חסר או מלא) של המילה המבוקשת. האסטרופדיה מכילה גם את מילים באנגלית על כן, לחילופין, ניתן לחפש גם את המונח בכתיב אנגלי.
  2. באמצעות מפתח המאמרים בתפריט הניווט. מפתח המאמרים כולל שמות של מאמרים ולעיתים מונחים נבחרים. בדף מפתח המאמרים ניתן לבחור במאמרים המתחילים באות מסויומת או בכל המאמרים. לעיתים מונחים מסוימים מופיעים במאמר כללי יותר. לדוגמא, המונחים אופק, זניט, נדיר, מצהר מופיעים במאמר על כיפת השמיים ואילו המונחים פרסק, שנת אור ויחידה אסטרונומית מוכלים במאמר על יחידות מרחק באסטרונומיה.
  3. לסירוגין, ניתן גם לחפש באסטרופדיה באמצעות מנועי חיפוש חיצוניים כגון [ http://www.google.com/ google]