עזרה

מתוך אסטרופדיה
גרסה מ־23:18, 1 בדצמבר 2009 מאת Eran (שיחה | תרומות) (חיפוש והתמצאות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עזרה לשימוש באסטרופדיה

תוכן

האסטרופדיה מכילה מאמרים במגוון נושאים בנושאי אסטרופיסיקה, אסטרונומיה, חקר החלל, מתמטיקה שימושית ופיסיקה. תכני האסטרופדיה מתפתחים כל העת, ניתן להתעדכן אודות מאמרים חדשים שנוספו לאסטרופדיה בעמוד הראשי של האסטרופדיה.

חיפוש והתמצאות

ניתן לחפש מאמרים, נושאים והגדרות באסטרופדיה במספר דרכים.

  1. באמצעות תיבת החיפוש המופיעה בסרגל הכלים מצד ימין מתחת לתפריט הניווט. ניתן לחפש שם מאמר, מושג או נושא. מאחר ורבים מהמונחים המופיעים באסטרופדיה הם מילים שתורגמו מאנגלית, אזי ניתן לחפש גם "שיבושים" (בכתיב חסר או מלא) של המילה המבוקשת. האסטרופדיה מכילה גם מילים באנגלית ועל כן, לחילופין, ניתן לחפש גם את המונח בכתיב אנגלי.
  2. באמצעות מפתח המאמרים בתפריט הניווט. מפתח המאמרים כולל שמות של מאמרים ולעיתים מונחים נבחרים. בדף מפתח המאמרים ניתן לבחור במאמרים המתחילים באות מסוימת או בכל המאמרים. לעיתים מונחים מסוימים מופיעים במאמר כללי יותר. לדוגמא, המונחים אופק, זניט, נדיר, ומצהר מופיעים במאמר על כיפת השמיים ואילו המונחים פרסק, שנת אור ויחידה אסטרונומית מופיעים במאמר על יחידות מרחק באסטרונומיה.
  3. לסירוגין, ניתן גם לחפש באסטרופדיה באמצעות מנועי חיפוש חיצוניים כגון google גוגל. במנוע החיפוש גוגל ניתן להגביל את החיפוש לאתר האסטרופדיה באמצעות הקלדת מילות החיפוש (בעברית או באנגלית) ואחריהם: site:astroclub.tau.ac.il/astropedia. לדוגמא במידה ואתם מעונינים לחפש מאמרים המזכירים את המילה "שמש" כיתבו בחלון החיפוש של גוגל: "שמש site:astroclub.tau.ac.il/astropedia". חיפוש זה יחזיר מספר מאמרים וביניהם השמש, כללי בטיחות בתצפית שמש, מערכת השמש, כוכב ניוטרונים, קרניים קוסמיות ועוד.
  4. המאמרים באסטרופדיה מחולקים לקטגוריות. ניתן לראות את כל הקטגוריות באסטרופדיה ע"י הקלקה על כפתור הקטגוריות בתפריט הניווט. קטגוריות נבחרות כגון "בנה זאת בעצמך", ו"שאלות ותשובות" מופיעות אף הן בתפריט הניווט.