הבדלים בין גרסאות בדף "צוות האסטרופדיה"

מתוך אסטרופדיה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(דר' יפתח ליפקין)
שורה 56: שורה 56:
  
 
[[תמונה:OrlyGnat.jpg|שמאל|250px|ממוזער|דר' אורלי גנת]]
 
[[תמונה:OrlyGnat.jpg|שמאל|250px|ממוזער|דר' אורלי גנת]]
 +
אסטרופיזקאית עיונית ב[http://www.astro.caltech.edu/  מכון הטכנולוגי של קליפורניה]. סיימה תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב, ותואר דוקטור באסטרופיזיקה ב[http://www.tau.ac.il אוניברסיטת ת"א]. את עבודת הדוקטורט שלה בנושא "ינון מחוץ לשווי משקל של מתכות במערכות קוסמולוגיות: חזיתות הולכה, קרור קרינתי וגלי הלם מהירים" ביצעה בהנחיתו של [  פרופ' עמיאל שטרנברג]. דר' גנת היא עמיתת המילגה ע"ש אינשטיין ב[http://www.astro.caltech.edu/  מכון הטכנולוגי של קליפורניה].
 +
  
 
חברה של צ'נדרה ואמא של ליאת
 
חברה של צ'נדרה ואמא של ליאת

גרסה מ־01:27, 11 בדצמבר 2008

האסטרופדיה העברית הינה מיזם של המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א והיא נכתבת ונערכת בהתנדבות ע"י מדענים וחובבי אסטרונומיה ישראלים. האסטרופדיה נכתבת ונערכת ע"י מומחים בתחומם.

רשימת המחברים והעורכים של האסטרופדיה העברית (בסדר אלף-בית הפוך):

סמדר נאוז

סמדר נאוז (בגיל 7)

סטודנטית ללימודי התואר דוקטור לאסטרופיזיקה בביה"ס לפיזיקה ואסטרונומיה באוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני באסטרופיזקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. במהלך התוא השני חקרה את המבנה הסיפרלי של גלקסיית שביל החלב באצעות ניתוח סטטיסטי של התפלגות צבירים פתוחים. במסגרת עבודת הדוקטורט שלה היא חוקרת את יצירת הכוכבים ו[גלקסיה|הגלקסיות] הראשונים ביקום, וחוקרת דרכים ללמוד עליהן באמצעות חתימתם על קרינת ה 21 ס"מ של אטום המימן. בנוסף היא מתינינת בתופעות דינמיות המתרחשות בחגורת האסטרואידים.

כמו כן סמדר אוהבת לטייל, לאכול מלפפונים ולקרוא ספרי מדע בידיוני על חתולים ביוניים עם שיער סגול.

משה נאוז

אוהב להסתכל על סמדר אוכלת מלפפונים

דר' קרן שרון

דר' קרן שרון

לא אוהבת חצילים ועדיין לא דוקטור.

דר' מאיר שמעון

סיפור שקרה או שיקרה

אסף חרש

הוא שלגון (מקבל הרבה לקים), והוא במילואים, אז אפשר לכתוב עליו מה שרוצים.

דר' דורון שלוש

רחוק באמריקה

דר' יפתח ליפקין

בעל תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני ודוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת ת"א. את עבודת הדוקטורט שלו עשה על התנהגות ארוכת טווח של נובות... .

דר' ליפקין הצטרף לצוות המועדון האסטרונומי בשנת 2003 ומילא תפקיד מכריע בהרחבת כר הפעילות של המועדון.

דוד פולישוק

דוקטורנט בחוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת ת"א ואסטרופיזקאי במצפה הכוכבים ע"ש וייז שבמצפה רמון. בעל תואר ראשון ושני בגאופיזיקה ותואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת ת"א. מחקרו הניסיוני עוסק בגופים קטנים במערכת השמש: אסטרואידים, שביטים, מטאורים ומטאוריטים וניסיון להבין טוב יותר את תהליך היווצרותם ויצירת מערכת השמש. הגופים הקטנים במערכת השמש נושאים איתם רמזים חשובים להיווצרותה, ונושאים באחריות לשתי תופעות חשובות הקשורות לחיים על כדור הארץ: הכחדת מינים באמצעות התנגשויות וכן הבאת חומרים נדיפים כגון מים לכדור הארץ. מחקרו עוסק בין היתר בניתוח עקומות אור של אסטרואידים קטנים - עבודה זו מנסה ללמוד על תהליך היצירה שלהם וחוזקם המכני. במסגרת עבודת הדוקטורט שלו גילה פולישוק כמה עשרות אסטרואידים חדשים ששבעה מתוכם מוספרו. בנוסף, פולישוק עורך תצפיות במטרות מטאורים וניתוח מסלולי המטאורידים ועקומות האור של המטאורים, וכן היה שותף לתצפיות קרקעיות בהתנגשות המבוקרת של החללית דיפ-אימפקט בשביט טמפל-1. משנת 2004 פולישוק שותף למאמצי המועדון האסטרונומי לקדם את האסטרונומיה והחינוך המדעי בישראל.

לדויד חיבה עמוקה לכלי נגינה, בעיקר כאלו המדירים שינה מעיני השכנים.

דר' אורלי גנת

דר' אורלי גנת

אסטרופיזקאית עיונית במכון הטכנולוגי של קליפורניה. סיימה תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב, ותואר דוקטור באסטרופיזיקה באוניברסיטת ת"א. את עבודת הדוקטורט שלה בנושא "ינון מחוץ לשווי משקל של מתכות במערכות קוסמולוגיות: חזיתות הולכה, קרור קרינתי וגלי הלם מהירים" ביצעה בהנחיתו של [ פרופ' עמיאל שטרנברג]. דר' גנת היא עמיתת המילגה ע"ש אינשטיין במכון הטכנולוגי של קליפורניה.


חברה של צ'נדרה ואמא של ליאת

דר' ערן אופק

דר' ערן אופק

אסטרופיזקאי במכון הטכנולוגי של קליפורניה. סיים תואר ראשון בפיזיקה, תואר שני ותואר דוקטור באסטרופיזיקה באוניברסיטת ת"א. את עבודת הדוקטורט שלו בנושא "יישומים קוסמולוגים של עדשות כבידה" ביצע בהנחיתו של פרופ' דן מעוז. כיום דר' אופק הוא פוסט-דוקטורט בכיר במכון הטכנולוגי של קליפורניה. תחומי העניין העיקרים שלו באסטרופיזיקה ניסיונית הם: תופעות אסטרופיזיקליות חולפות, ועדשות כבידה. דר' אופק עושה שימוש בעדשות כבידה על מנת לאמוד: את קצב גידול המסה של גלקסיות עם ההיסטוריה של היקום, את התפלגות המסה בצבירי גלקסיות, ואת ההתפתחות של חורים שחורים מאסיביים כתלות בהיסטוריה היקומית. עבודתו על תופעות חולפות מתרכזת בהתפרצויות מיסתוריות בתחום קרינת הרדיו, בסוגים נדירים של "פיצוצים" אסטרופיזקליים ובמתפרצי קרינת-גמא רכים ונשנים.

בצעירותו היה חובב אסטרונומיה, מדריך במצפה הכוכבים בגבעתיים מ 1986 ועד 1999, ופעיל באגודה הישראלית לאסטרונומיה בה כיהן כמזכיר האגודה בפועל (1988 עד 1989), סגן יושב ראש האגודה (1994 עד 1995) ויחד עם דר' אוהד שמר ועופר גבזו הקים את חטיבת הכוכבים המשתנים של האגודה ב 1987.

ב 1999 הקים יחד עם דר' אבישי גל-ים את המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, ואחד מיוזמי הקמת האסטרופדיה (2004).

אסף ברוולד

חובב אסטרונומיה ומנהל פורום האסטרונומיה של נענע. היה מדריך במצפה הכוכבים בגבעתיים משנת ... ועד שנת ... . בנוסף להיותו אחד מחובבי האסטרונומיה הבולטים בישראל, אסף מקדיש חלק נכבד מזמנו בפעילות התנדבותית למען קידום האסטרונומיה בישראל. אחת מיוזמותיו היא קיום תצפיות רחוב לעוברים והשבים ומתן אפשרות לקהל הרחב להנות ממראות השמיים.

דר' אמיר אברמוביץ'

רופא

דר' מיכאל קרויטר

צייד ליקויי חמה מפולפל

עמר ברומברג

בלונדינית

חן גפני

עופר ירון

מגיע לו מזל טוב

גל שריד

מצייר במאטלב

אלינור מדיזינסקי

מדברת עם המחשב