הבדלים בין גרסאות בדף "צוות האסטרופדיה"

מתוך אסטרופדיה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 6: שורה 6:
 
[[תמונה:S.gif|שמאל|250px|ממוזער|סמדר נאוז (בגיל 7)]]
 
[[תמונה:S.gif|שמאל|250px|ממוזער|סמדר נאוז (בגיל 7)]]
 
סטודנטית ללימודי התואר דוקטור לאסטרופיזיקה ב[http://minerva.tau.ac.il/ ביה"ס לפיזיקה ואסטרונומיה] ב[http://www.tau.ac.il אוניברסיטת תל אביב]. בעלת תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני באסטרופיזקה מ[http://www.huji.ac.il/  האוניברסיטה העברית בירושלים]. במהלך התוא השני חקרה את המבנה הסיפרלי של גלקסיית [[שביל החלב]] באצעות ניתוח סטטיסטי של התפלגות צבירים פתוחים. במסגרת עבודת הדוקטורט שלה היא חוקרת את יצירת ה[[כוכב|כוכבים]] הראשונים ביקום ואת...
 
סטודנטית ללימודי התואר דוקטור לאסטרופיזיקה ב[http://minerva.tau.ac.il/ ביה"ס לפיזיקה ואסטרונומיה] ב[http://www.tau.ac.il אוניברסיטת תל אביב]. בעלת תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני באסטרופיזקה מ[http://www.huji.ac.il/  האוניברסיטה העברית בירושלים]. במהלך התוא השני חקרה את המבנה הסיפרלי של גלקסיית [[שביל החלב]] באצעות ניתוח סטטיסטי של התפלגות צבירים פתוחים. במסגרת עבודת הדוקטורט שלה היא חוקרת את יצירת ה[[כוכב|כוכבים]] הראשונים ביקום ואת...
תחומי המחקר העיקריים שלה כוללים .... וגם....  
+
חומי המחקר העיקריים שלה כוללים .... וגם....  
  
 
כמו כן סמדר אוהבת לטייל, לאכול מלפפונים ולקרוא ספרי מדע בידיוני על חתולים ביוניים עם שיער סגול.
 
כמו כן סמדר אוהבת לטייל, לאכול מלפפונים ולקרוא ספרי מדע בידיוני על חתולים ביוניים עם שיער סגול.
שורה 36: שורה 36:
 
==דוד פולישוק==
 
==דוד פולישוק==
  
דוקטורנט בחוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת ת"א ומשנת 2002 משמש אסטרונום [[במצפה הכוכבים ע"ש וייז]] שבמצפה רמון. מחקרו עוסק בפלנטות הקטנות: [[אסטרואידים]], [[שביטים]], [[מטאורים]] ו[[מטאוריטים]]. המחקר הינו תצפיתי בעיקרו וכולל:
+
דוקטורנט ב[  חוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים] ב[  אוניברסיטת ת"א] ואסטרופיזקאי ב[[מצפה הכוכבים ע"ש וייז]] שבמצפה רמון. בעל תוא ראשון ושני בגאופיזיקה ותואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת ת"א. מחקרו הניסיוני עוסק בגופים קטנים במערכת השמש: [[אסטרואידים]], [[שביטים]], [[מטאורים]] ו[[מטאוריטים]] וניסיון להבין טוב יותר את תהליך היווצרותם ויצירת [[מערכת השמש]]. הגופים הקטנים במערכת השמש נושאים איתם רמזים חשובים להיווצרותה, ונושאות באחריות לשתי תופעות חשובות הקשורות לחיים על כדור הארץ: [[הכחדת מינים]] באמצעות התנגשויות וכן הבאת חומרים נדיפים כגון מים לכדור הארץ. מחקרו עוסק בין היתר בניתוח עקומות אור של [[אסטרואידים]] קטנים - עבודה זו מנסה ללמוד על תהליך היצירנה שלהם וחוזקם המכני. במסגרת עבודת הדוקטורט שלו פולישוק מצא פולישוק כמה עשרות אסטרואידים חדשים ששבעה מתוכם מוספרו. בנוסף, פולישוק עורך תצפיות ב[[מטרות מטאורים]] וניתוח מסלולי ה[[מטאוריד|מטאורידים]] ועקומות האור של המטאורים, וכן היה שותף לתפיות קרקעיות בהתנגשות המבוקרת של החללית דיפ-אימפקט ב[[שביט]] טמפל-1. משנת 2004 פולישוק שותף למאמצי ה[http://astroclub.tau.ac.il מועדון האסטרונומי]  לקדם את האסטרונומיה והחינוך המדעי בישראל.
  
- מחקר פיסיקלי של אסטרואידים (ובעיקר גופים קרובי ארץ) ע"י ניתוח של עקומות אור.
+
* [http://wise-obs.tau.ac.il/~david אתר הבית של דוי פולישוק]
 
 
- עריכת סקר שמים וחיפוש (ומציאה) של אסטרואידים חדשים.
 
 
 
- תצפית וניתוח של מטרי מטאורים (למשל הליאונידים, הג'מינידים והפרסאידים).
 
 
 
- השתתפות כתצפיתן מהארץ בהתנגשות המבוקרת של החללית דיפ-אימפקט בשביט טמפל-1.
 
 
 
על-אף היותן "אבנים גדולות" ולא יותר, הפלנטות הקטנות הן עולם מופלא ומגוון של גדלים, צורות, צבעים והרכבים. הן ראשוניות ועתיקות, ויכולות ללמד אותנו על ראשיתה של מערכת השמש, על דרך התפתחותה ועל שנות ינקותו של כדור הארץ. בנוסף, ייתכן ובידן הן נושאות באחראיות לשתי תופעות משמעותיות: לאחר התרסקות ושחרור של אנרגיה רבה הפלנטות הקטנות יכולות להשמיד חיים בקנה מידה עצום ולהביא למוות – אבל אותן התרסקויות שהתרחשו שנים רבות קודם לכן, הביאו לארץ חומרים נדיפים ונזילים כמו האוויר והמים המאפשרים חיים.
 
 
 
וגם: תואר שני במדעים פלנטריים, תואר ראשון בהיסטוריה, מורט את מיתרי הגיטרה, מכה בקלידי הפסנתר, תוקע בפיית החצוצרה...
 
 
 
אתר: http://wise-obs.tau.ac.il/~david
 
  
 
==דר' אורלי גנת==
 
==דר' אורלי גנת==

גרסה מ־22:19, 10 בדצמבר 2008

האסטרופדיה העברית הינה מיזם של המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א והיא נכתבת ונערכת בהתנדבות ע"י מדענים וחובבי אסטרונומיה ישראלים. האסטרופדיה נכתבת ונערכת ע"י מומחים בתחומם.

רשימת המחברים והעורכים של האסטרופדיה העברית (בסדר אלף-בית הפוך):

סמדר נאוז

סמדר נאוז (בגיל 7)

סטודנטית ללימודי התואר דוקטור לאסטרופיזיקה בביה"ס לפיזיקה ואסטרונומיה באוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני באסטרופיזקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. במהלך התוא השני חקרה את המבנה הסיפרלי של גלקסיית שביל החלב באצעות ניתוח סטטיסטי של התפלגות צבירים פתוחים. במסגרת עבודת הדוקטורט שלה היא חוקרת את יצירת הכוכבים הראשונים ביקום ואת... חומי המחקר העיקריים שלה כוללים .... וגם....

כמו כן סמדר אוהבת לטייל, לאכול מלפפונים ולקרוא ספרי מדע בידיוני על חתולים ביוניים עם שיער סגול.

משה נאוז

אוהב להסתכל על סמדר אוכלת מלפפונים

דר' קרן שרון

לא אוהבת חצילים

דר' מאיר שמעון

סיפור שקרה או שיקרה

אסף חרש

הוא שלגון (מקבל הרבה לקים), והוא במילואים, אז אפשר לכתוב עליו מה שרוצים.

דר' דורון שלוש

רחוק באמריקה

דר' יפתח ליפקין

בעל תואר ראשון בפיזיקה ותוא שני ודוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת ת"א. את עבודת הדוקטורט שלו עשה על התנהגות ארוכת טווח של נובות... .

דוד פולישוק

דוקטורנט ב[ חוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים] ב[ אוניברסיטת ת"א] ואסטרופיזקאי במצפה הכוכבים ע"ש וייז שבמצפה רמון. בעל תוא ראשון ושני בגאופיזיקה ותואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת ת"א. מחקרו הניסיוני עוסק בגופים קטנים במערכת השמש: אסטרואידים, שביטים, מטאורים ומטאוריטים וניסיון להבין טוב יותר את תהליך היווצרותם ויצירת מערכת השמש. הגופים הקטנים במערכת השמש נושאים איתם רמזים חשובים להיווצרותה, ונושאות באחריות לשתי תופעות חשובות הקשורות לחיים על כדור הארץ: הכחדת מינים באמצעות התנגשויות וכן הבאת חומרים נדיפים כגון מים לכדור הארץ. מחקרו עוסק בין היתר בניתוח עקומות אור של אסטרואידים קטנים - עבודה זו מנסה ללמוד על תהליך היצירנה שלהם וחוזקם המכני. במסגרת עבודת הדוקטורט שלו פולישוק מצא פולישוק כמה עשרות אסטרואידים חדשים ששבעה מתוכם מוספרו. בנוסף, פולישוק עורך תצפיות במטרות מטאורים וניתוח מסלולי המטאורידים ועקומות האור של המטאורים, וכן היה שותף לתפיות קרקעיות בהתנגשות המבוקרת של החללית דיפ-אימפקט בשביט טמפל-1. משנת 2004 פולישוק שותף למאמצי המועדון האסטרונומי לקדם את האסטרונומיה והחינוך המדעי בישראל.

דר' אורלי גנת

חברה של צ'נדרה ואמא של ליאת

דר' ערן אופק

אסטרופיזקי במכון הטכנולוגי של קליפורניה. סיים תואר ראשון בפיזיקה, תואר שני ותואר דוקטור באסטרופיזיקה באוניברסיטת ת"א. את עבודת הדוקטורט שלו בנושא "ישומים קוסמולוגים של עדשות כבידה" ביצע בהנחיתו של פרופ' דן מעוז. כיום דר' אופק הוא פוסט-דוקטורט בכיר במכון הטכנולוגי של קליפורניה. תחומי העניין העיקרים שלו באסטרופיזיקה ניסינוית הם: תופעות אסטרופיזיקליות חולפות, ועדשות כבידה. בצעירותו היה חובב אסטרונומיה, מדריך במצפה הכוכבים בגבעתיים מ 1986 ועד 1999, ופעיל באגודה הישראלית לאסטרונומיה בה כיהן כמזכיר האגודה בפועל (1988 עד 1989), סגן יושב ראש האגודה (1994 עד 1995) ויחד עם דר' אוהד שמר ועופר גבזו הקים את חטיבת הכוכבים המשתנים של האגודה ב 1987.

ב 1999 הקים יחד עם דר' אבישי גל-ים את המועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, ואחד מיוזמי הקמת האסטרופדיה (2004).

אסף ברוולד

חובב אסטרונומיה ומנהל פורום האסטרונומיה של נענע. היה מדריך במצפה הכוכבים בגבעתיים משנת ... ועד שנת ... . בנוסף להיותו אחד מחובבי האסטרונומיה הבולטים בישראל, אסף מקדיש חלק נכבד מזמנו בפעילות התנדבותית למען קידום האסטרונומיה בישראל. אחת מיוזמותיו היא קיום תצפיות רחוב לעוברים והשבים ומתן אפשרות לקהל הרחב להנות ממראות השמיים.

דר' אמיר אברמוביץ'

רופא

דר' מיכאל קרויטר

צייד ליקויי חמה מפולפל

עמר ברומברג

בלונדינית

חן גפני

עופר ירון

מגיע לו מזל טוב

גל שריד

מצייר במאטלב

אלינור מדיזינסקי

מדברת עם המחשב