הבדלים בין גרסאות בדף "שאלה:באיזו תקופה לא ניתן לראות את סיריוס?"

מתוך אסטרופדיה
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(ראו גם)
(תשובה)
שורה 8: שורה 8:
 
==תשובה==
 
==תשובה==
  
[[סיריוס]] הינו [[כוכב]] ה"שבת" ה[[בהירות|בהיר]] ביותר ב[[כיפת השמיים|שמיים]].
+
[[סיריוס]] הינו [[כוכב]] ה"שבת" ה[[בהירות|בהיר]] ביותר ב[[כיפת השמיים|שמיים]]. התקופה שבה ניתן לראות את סיריוס במהלך ה[[שנה]] תלויה ב[[קורדינאטות ארציות|קו הרוחב]] של הצופה. למשל צופה המצוי צפונית לקו רוחב 83 מעלות צפון לא יכול לראות את סיריוס (אך בעתיד הדבר עשוי להשתנות כתוצאה מ[[פרסציה|הפרסציה]] של [[כדור הארץ]] ו[[תנועה עצמית|התנועה העצמית]] של סיריוס). לעומת זאת צופה המצוי דרומית לקו רוחב 83 דרום יכול לראות את סיריוס במהלך כל השנה.
  
 +
על כן התשובה שניתן נכונה עבטר צופה מישראל בקו רוחב 32 צפון.
  
 
==ראו גם==
 
==ראו גם==

גרסה מ־03:11, 8 במאי 2010

עדשת הכבידה SDSS1004+4112 - עידוש כבידתי של קוואזר וגלקסיות ע"י צביר גלקסיות. בתמונה ניתן להבחין בצביר גלקסיות שבסביבתו מספר דמויות מעוותות של גלקסיות שעודשו ע"י הצביר וכן 4 דמויות בהירות של אותו הקוואזר, אשר גם הוא עודש ע"י הצביר. למעשה, דמות חמישית של הקוואזר "מתחבאת" מאחורי הגלקסיה המרכזית בצביר. צילום: טלסקופ החלל ע"ש האבל, מנהלת החלל והתעופה של ארה"ב, קרן שרון וערן אופק.

שאלה: באיזו תקופה לא ניתן לראות את סיריוס? ובאיזה כיוון מרוחות השמים הוא מופיע בפעם הראשונה שלאחר "העלמותו" במשך 70 יום?

שם השואל: תאריך: 07-05-2010

תשובה

סיריוס הינו כוכב ה"שבת" הבהיר ביותר בשמיים. התקופה שבה ניתן לראות את סיריוס במהלך השנה תלויה בקו הרוחב של הצופה. למשל צופה המצוי צפונית לקו רוחב 83 מעלות צפון לא יכול לראות את סיריוס (אך בעתיד הדבר עשוי להשתנות כתוצאה מהפרסציה של כדור הארץ והתנועה העצמית של סיריוס). לעומת זאת צופה המצוי דרומית לקו רוחב 83 דרום יכול לראות את סיריוס במהלך כל השנה.

על כן התשובה שניתן נכונה עבטר צופה מישראל בקו רוחב 32 צפון.

ראו גם


מחברים


ערן אופק